Τετάρτη 28 Απριλίου 2021

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ: Αλμωπός Αριδαίας – Θεσπρωτός 0 - 0

Επιμέλεια Γιώργος Καραγιαννίδης

Με ισοπαλία συνέχισε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Football League ο Αλμωπός Αριδαίας, ο οποίος έμεινε στο 0 - 0 εντός έδρας με αντίπαλο τον Θεσπρωτό.

Η ομάδα του Γιώργου Τυριακίδη παρουσίασε καλό πρόσωπο, έχασε ευκαιρίες, αλλά σε ένα ακόμα παιχνίδι έδειξε πως έχει πρόβλημα στο σκοράρισμα.

Η κυανόλευκοι ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και είχαν δύο μεγάλες ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο τέρμα. Αρχικά με κεφάλια του Lucero στο δοκάρι στο 31' και στην συνέχεια με σουτ του Έππα στο 81' λεπτό. Ο Θεσπρωτός είχες μια μεγάλη φάση με τρομερό σουτ του Μπίκα στο δοκάρι στο 34'.

Η βαθμολογική συγκομιδή του Αλμωπού είναι μόλις 6 βαθμού τις πρώτες 8 αγωνιστικές και σίγουρα δεν υπάρχει ικανοποίηση.

Η ομάδα της Αριδαίας την επόμενη Τετάρτη θα ταξιδέψει στην Καβάλα.

Η ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας δεν ξέχασε τον Παναγιώτη Ξόμπλιο και πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή.

Διαιτητής ήταν ο κ.Παρχαρίδης (Δράμας), με βοηθούς τους κ.κ Κορωνά (Πειραιά), Δημόπουλο (Φλώρινας).

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ : (Γιώργος Τυριακίδης) Καραγιαννίδης, Βενέτης, Κουρούπης, (66’ Τούφας), Μάνιος, Ρογγότης, (66’ Έππας), Gallegos, (87’ Lomba), Μανίσογλου, (61’ Μεντής), Ασλαμπάλογλου, Κολτσίδας, Πέττας, Lucero

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: (Χουάν Ραμόν Ρότσα) Κίναλης, Ζούρκος, Κοντοές, Σταυρίδης, Κωνσταντακόπουλος, Ζιώγας, (46’ Ganchier), Γώγος, (90’ Πετράκης), Μπίκας, Σαραντίδης, (66’ Πέντσας), Διγκόζης, Καζβιρόπουλος, (72’ Πούφλης).