![]() |
Σε «μπελάδες» ο Αλμωπός Αριδαίας |
Ο Αλμωπός Αριδαίας δεν πήρε πιστοποιητικό συμμετοχής από την ΕΕΑ με αποτέλεσμα να κινδυνεύει ακόμα και με αποβολή από το πρωτάθλημα.
Σε απολογία κλήθηκε ο Αλμωπός που φαίνεται πως έχει μπει σε πολύ μεγάλους μπελάδες ενόψει της νέας χρονιάς και δεν γνωρίζει κανείς τι θα γίνει. Μάλιστα το μεσημέρι της Τρίτης ο Αλμωπός κλήθηκε να καταθέσει για αυτό το γεγονός αλλά και για τις δεκάδες αιτήσεις για καταπτώσεις εγγυητικής.
Η ανακοίνωση:
Το Πρωτοβάθμιο Μονομελές Πειθαρχικό Όργανο της Ένωσης Επαγγελματικού Ποδοσφαίρου A2 Εθνικής Κατηγορίας καλεί σε απολογία:
Την Πέμπτη 14.09.2023 και ώρα 12:00, την ΠΑΕ ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ, για την πειθαρχική παράβαση που προβλέπεται στο άρθρο 2 και στο άρθρο 3 παρ δ του παραρτήματος Α του Πειθαρχικού Κώδικα της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας, σύμφωνα με τις παραγράφους 3, 4, 7 του άρθρου 77 Α του νόμου 2725/1999 (Α΄ 121), σε συνδυασμό με την παράγραφο 8Α του άρθρου 78 και την παράγραφο 2, εδάφια 3, 4, 5 του άρθρου 3 του ίδιου νόμου.
Έκλεισε ο κύκλος που χαρήκαμε όλοι. Τώρα ο πολεμιστής θα αποσυρθεί σαν τον Αχιλλέα στην σκηνή του να μετρήσει τις πληγές του. Αρκετές πονάνε ακόμα ….Τώρα έχουν σειρά άλλοι γενναίοι να βγουν μπροστά. Άλμωπα Σ ευχαριστούμε για τις ωραίες σπουδαίες στιγμές που χάρισες στον τόπο μας!
ΑπάντησηΔιαγραφήΜακάρι να υπήρχε ένα φως φίλε μου.Μια ελπίδα.Ένα θαύμα.
ΔιαγραφήΤετέλεσται.
ΑπάντησηΔιαγραφήΌπως τα βλέπω τα πράγματα, πάμε για νέα κλήρωση στην Α1 της Πέλλας.
Αν πεσει θα πεσει β τοπικο...μην λετε εξυπναδες μερικοι!!!
ΔιαγραφήΜόνο κατηγορίες και ειρωνικά σχόλια ήταν κάποιοι, ντροπή αυτούς που άφησαν την ομάδα στο έλεος της τύχης της,που είναι αυτοί οι επιχειρηματίες της περιοχής μόνο λόγια είναι,το καμπανάκι του κυνδινου χτυπούσε απο πέρσι αλλά κανείς δεν το άκουγε μόνο τα έβαζαν μερικοί με τον δήμαρχο γιατί να δώσει λεφτά στην ομάδα έλεγαν τώρα τι??????????????????
ΑπάντησηΔιαγραφήκάποιοι άνθρωποι έκαναν υπέρβαση.
ΑπάντησηΔιαγραφήΟι υποψήφιοι δήμαρχοι τι άποψη έχουν για όσα γίνονται στον Αλμωπό? ο κ.Μπίνος και ο κ.Παρούτογλου τι λένε? ο Μπάτσης συμμετείχε λόγω της θέσης του πάντως...
Ευθύνη έχουμε όλοι. Ένας προς ένας οι κάτοικοι της Αλμωπίας, και πιο πολύ όλοι οι όσοι δεν βοήθησαν την ομάδα στις δύσκολες αυτές οικονομικές συγκυρίες. Για τους ντόπιους που πολεμούσαν την ομάδα, ας βγάλουν αλλού τα απωθημένα τους, που μάλλον ήταν να γίνουν η να κάνουν τα παιδιά τους ποδοσφαιριστές ή μεγαλοπαράγοντες σε μια επαγγελματική ομάδα. Καταφέραμε να αφανίστηκε τον Αλμωπό. Ντροπή μας. Αλμωπαρα μια ζωή
ΑπάντησηΔιαγραφή