Κυριακή 24 Οκτωβρίου 2021

Ναυάγησαν στο Ιόνιο οι Πειρατές

Γράφει ο Γιώργος Μπίνος

Ήττα-σοκ υπέστη η Θύελλα Σαρακηνών στην Κέρκυρα, με σκορ 3-2 από τον ΟΦ Αγίου Ματθαίου και έκανε πρεμιέρα με το αριστερό στο πρωτάθλημα.

Όλα κρίθηκαν στο πρώτο 25λεπτο όταν και οι γηπεδούχοι κατάφεραν τον απόλυτο αιφνιδιασμό με 3 απανωτά τέρματα.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και μείωσαν μέχρι την λήξη του ημιχρόνου, αλλά στο δεύτερο μέρος παρά την υπεροχή τους δεν δημιούργησαν ιδιαίτερα προβλήματα στους γηπεδούχους που πανηγύρισαν την νίκη και τους τρείς βαθμούς.

Φάσεις και γκολ:

Στο 10’ ο Ντόγκαρης μπήκε ωραία στην περιοχή, αλλά το δυνατό σουτ που επιχείρησε, πέρασε άουτ.

Στο 12’ ο Γωνιάδης ελίχθηκε ωραία και με δυνατό σουτ έγραψε το 1-0.

Στο 17’ ωραίο σουτ του Γκέσιου πέρασε σφύριζα άουτ.

Στο 20’ ωραία κομπίνα των γηπεδούχων η μπάλα έφτασε στον Πέριτς που με σουτ έγραψε το 2-0.

Στο 22’ ο Γωνιάδης έκανε ωραίο πλασέ, αλλά ο Μακρής πραγματοποίησε εξαιρετική αποκρουση.

Στο 24’ ο Χαρβαλιάς με κεφαλιά έγραψε το 3-0 για τον ΟΦΑΜ.

Στο 31’ ο Γκέσιος με γυριστό σουτ μείωσε σε 3-1 για την Θύελλα.

Στο 45’ ο Τούφας με τεχνικό σουτ εξω από την περιοχή έγραψε το 3-2.

Στο 51’ ο Ιωάννου βρέθηκε σε επίκαιρη θέση αλλά αστόχησε.