![]() |
Δείτε την ανάρτηση |
Χθες το βράδυ πραγματοποιήθηκε άλλη μια εκδήλωση αφιερωμένη στην εκκλησία μας και στην Αγία μας Ευφημία και αυτή την φορά με αφορμή την εορτή της....
Παράλληλα πραγματοποιήθηκε υπό πλήθους κόσμου και η τιμητική διάκριση στον ιερέα μας πατέρα Δημήτριο εκ μέρους του συμβουλίου του ναού για τα 37 πλέον έτη διακονίας στον ιερό μας ναό τα 35 μάλιστα ως εν ενεργεία ιερέας του χωριού και τα υπόλοιπα χρόνια πλέον ως εφυσηχάζων λόγω διαφόρων προβλημάτων υγείας που αντιμετωπίζει τα τελευταία χρόνια που δεν τον αφήνουν να τελεί το έργο του όπως παλιά όπως πολύ σωστά ανέλυσε και ο πατήρ Παντελεήμων στην θεία λειτουργία της εορτής που έκανε μια σχετική αναφορά και στον πατέρα μας αλλά παρόλα αυτά βρίσκεται δίπλα μας συνεχίζει να μας στηρίζει και να μας καθοδηγεί στο έργο της ενορίας μας και γι'αυτό και εμείς τον ευχαριστούμε για ότι έχει προσφέρει στην ενορία μας και στο χωριό μας όλα αυτά τα χρόνια που αξιωθήκαμε να τον έχουμε ιερέα του χωριού μας!!!!
Επίσης να ευχαριστήσουμε και όλον τον κόσμο που βρέθηκε στην εκδήλωση μας και μας τίμησαν με την παρουσία τους!!!
Χρόνια πολλά Και του χρόνου με υγεία να ξανά εορτάσουμε την Αγία μας Ευφημία..!!!
Ο Ο Πατήρ Δημήτριος Είναι Αγιος Ανθρωπος, με όλα τα χαρίσματα ενός ταπεινού, πιστού, ευλαβούς και υποδειγματικού χριστιανού.
ΑπάντησηΔιαγραφήΑς ακολουθήσουμε το φωτεινό του παράδειγμα όλοι εμείς οι οι κατά δηλωση χριστιανοί.
Τι να πούμε για αυτόν τον άνθρωπο την ευλογία του μόνο και ένα μεγάλο ευχαριστώ
ΑπάντησηΔιαγραφή