Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2024

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ: Δόξα Μελισσίου - Ακρίτας Σωσάνδρας 0 - 1

Δείτε το πλούσιο φωτορεπορτάζ του Aridaia365
Με το διπλό πέρασε από την έδρα της αξιόμαχης Δόξας Μελισσίου ο Ακρίτας Σωσάνδρας, ο οποίος νίκησε με σκορ 0-1.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτεροι διάρκεια της αναμέτρησης και δίκαια έφτασαν στη νίκη.

Στο 32’ ο συνήθης ύποπτος Δημήτρης Παπαδόπουλος με διαγώνιο πλασέ έκανε το 0-1.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά με σκοπό να διευρύνουν το προβάδισμα τους, αλλά ο Παπαδόπουλος νικήθηκε από τον Τόψη σε πέναλτι που εκτέλεσε στο 60’. Δυο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση αλλά ο Ουρουμίδης νικήθηκε από κοντά από τον Καραγιαννίδη.
Στο 70’ μακρινό τεχνικό σουτ του Τσόρμπα τράνταξε το οριζόντιο δοξάρι του Τόψη, ενώ 8 λεπτά αργότερα ο Ντόγκαρης νικήθηκε σε τετ α τετ από τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων.
Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι, με το 0-1 να παραμένει.

Διαιτητής ήταν ο Κεσίσογλου, με βοηθούς τον Τσαλκάνη και τον Χατζηλιόντα.